Metodika nabízí praktické inovativní nástroje pro překonání institucionálních i společenských bariér a pro začlenění lidí se zdravotním postižením na volný trh práce. Praktické nástroje, inspirované ověřenými zkušenostmi ze zahraničí, jsou přizpůsobené české realitě tak, aby byly jednoduše implementovatelné do praxe. Jde o návrhy zejména pro státní zprávu a zaměstnavatele, které by měly sloužit k tomu, aby se zaměstnávání lidí s postižením nestalo jenom nutností, ale […]
Manuály k tématu "Zdravotnictví"
Jak úspěšně zvládnout poskytování péče nezletilému
Manuál pro praktické dětské lékaře a lékařky nabízí nejenom srozumitelný a s ohledem na novou právní úpravu aktuální právní pohled na vybrané otázky při poskytování zdravotní péče nezletilým, ale i praktické tipy na efektivní komunikaci s rodiči dětských pacientů. Vydali jsme v červnu 2012.
Jak být pacientem v České republice a zachovat si důstojnost
Zatímco zdravotní péče je u nás na poměrně vysoké úrovni srovnatelné se západními zeměmi, k pacientům je bohužel stále často přistupováno jako k nezpůsobilým jedincům, kteří nemají žádná práva a kteří se musí podrobit rozhodnutí autority lékaře. Z reálných situací vycházejí i problémy řešené v tomto manuálu. Namísto rozsáhlých teoretických pojednání jsme se téma medicínského práva rozhodli čtenářům přiblížit prostřednictvím otázek a odpovědí.
Jak se dohodnout bez soudu
Publikace představuje mediaci jako prostředek řešení sporů ve zdravotnictví. Vydali jsme v roce 2010.
Jak poradit lidem s postižením v otázkách způsobilosti k právním úkonům
Manuál je určen pro všechny sociální pracovníky, kteří se snaží pracovat na začlenění lidí s postižením zpět do společnosti. Představujeme v něm právní institut způsobilosti k právním úkonům, věnujeme se právní ochraně člověka s duševním postižením, který nebyl omezen nebo zbaven způsobilosti k právním úkonům, a dále se blíže zaměřujeme na řízení o způsobilosti k právním úkonům. Vydali jsme v listopadu 2009.